VU VM studenčių Gretos ir Lauros patirtis Erasmus programoje

VU VM studenčių Gretos ir Lauros patirtis Erasmus programoje

Visada įdomu išgirsti studentų, išvykusių su Erasmus programa, patirtį svetimoje šalyje. Todėl nusprendėme pakalbinti dvi VU VM studentes (Laurą ir Gretą), kurios sutiko savo istorija pasidalinti su mumis.

  1. Kas paskatino dalyvauti Erasmus programoje?

Paskatino begalinis noras pažinti Ispaniją, sukurti naujas pažintis, gilintis į kitos šalies kultūrą. Taip pat noras pagerinti užsienio kalbų žinias; norėjosi pabandyti gyventi savarankiškai kitoje šalyje.

  1. Kodėl būtent Ispanija?

Mus su Laura jau nuo pat mažumės traukė Ispanija,o kai universitete sužinojome, jog galime iškeliauti pusmečiui į Ispaniją, net nesuabejojome, negalvojome „gal šį kartelį nereikia, gal bandysim kitais metais“.

  1. Kaip jautėtės išvažiavusios? Ar pradžioje nepatyrėte kultūrinio šoko?

Iš pradžių buvo gana keista dėl to, kad paskaitose, auditorijose buvo be galo daug žmonių ir visi labai skirtingi, bet laikui bėgant su jais susipažinome artimiau, nes nuolat turėjome darbų grupėse, prezentacijų ar kitokių bendrų namų darbų. Tačiau gana greitai integravomės į aplinką ir greitai prie visko pripratome.

  1. Kaip pripratote prie Ispanijos gyvenimo tempo? Kuo jis skyrėsi nuo Jums jau įprasto gyvenimo būdo Lietuvoje?

Žmonės Ispanijoje be galo šilti ir atviri: jeigu jiems kažkas nepatiks, jie paims ir pasakys tiesiai šviesiai. Ispanai visada vaikšto su šypsena veide gal ši savybė mums įsiminė labiausiai. Ispanai labai emocionalūs bei pozityvūs; smagu matyti žmones besidžiaugiančius gyvenimu.

  1. Kokių „kurjozų“ turėjote Ispanijoje?

Pirmomis dienomis turėjome nuotykių su administracija, bet laikui bėgant sutvarkėme visus nesusipratimus. Taip pat susidūrėme su Ispanijoje mėgstamu žodžiu mañana“ – šį žodį dažnai girdėdavome administracijoje, kai norėjome tvarkytis dokumentus ir atsakymas būdavo – „ateikite rytoj“.

  1. Koks yra labiausiai patikęs tradicinis patiekalas Ispanijoje?

Labiausiai patiko paella“ – tipinis ispanų patiekalas, kuris mums labai įstrigo ir ten jį visi labai mėgsta. Nors kiekvienoje kavinėje „paella“ skoniai labai skiriasi.

  1. Kokius TOP 3 patarimus duotumėte žmogui, šią akimirką sėdančiam į lėktuvą ir skrendančiam į kitą šalį su Erasmus programa?

  • Mėgautis kiekviena minute Erasmus programos metu, nes tai tikrai nuostabi patirtis;

  • Būtinai susitvarkyti visus dokumentus ir susirašyti su tos šalies universitetu, kad atskridus nebutų „staigmenų“;

  • Bendrauti su kuo daugiau ir įvairių žmonių, kadangi yra labai įdomu susipažinti su kitataučiais ir praplėsti savo akiratį.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.